YOOtheme - Warp Framework 6

Dnes si představíme Warp Framework, který je vyvíjen a nabídnut pod GNU GPL licencí ke stažení firmou YOOtheme GmbH, která sídlí v Německu ve městě Hamburg. Dnes Vám chceme představit tento Theme framework, který výše uvedená společnost sama používá pro svá vlastní témata. Tento framework je určen pro každého, kdo chce vytvářet profesionální a především kvalitní a krásná témata nejen pro redakční systém Joomla, ale také pro WordPress.

Společnost YOOtheme nabízí k dispozici ke stažení tzv. Warp Master Theme, který je optimalizován a připraven jako vzor pro sestavení vlastního motivu.

Warp Framework

Warp Framework je určen především pro vývojáře s cílem být jednoduchý a snadno použitelný. Jedná se o sadu nástrojů, které Vám pomohou zejména při řešení stále se opakujících úkolů při vytváření vlastních témat. Podle výše uvedeného frameworku lze pracovat s různými verzemi Joomla a WordPress systému a jeho podpora dokonce může být rozšířena o další typ systému. Warp Framework využívá nejmodernější technologie jako je PHP 5.2, jQuery, PHP 5.2+ a CSS3. Poslední hlavní verze Warp 6.x doznala značných zlepšení, přidání nových funkcí a opravy mnoha chyb.


Výhody Warp Framework:

Správcovské / administrační rozhraní (uživatelské rozhraní) je přehledné a plně zaměřené na jednoduchost a umí se plně integrovat do systému Joomla nebo WordPress.

admin-sprava-warp

Integrace mobilní podpory

YOOtheme Warp Framework podporuje mobilní zařízení, včetně Apple iPhone, iPod Touch nebo Google Android. Systém obsahuje panel nástrojů, mobilní menu, desktopová tlačítka, retina display, anebo také perfektní CSS3 animace, včetně mobilního rozložení šablony.

Výhody mobilní podpory:mobilni-podpora

Systém Markup

Warp Framework využívá správné používání všech HTML5 prvků pro Joomla a WordPress  a je tak cross-platform, včetně sémantických značek, které jsou dobře strukturované a pro vyhledávače tak žádoucí.

Jedinečný CSS Framework

Warp Framework poskytuje bohatou sadu nástrojů a užitečných CSS tříd, včetně grid systému, modulární struktury, nejmodernější CSS techniky, podporuje RTL, cross-browser podporu, základní styly a také tzv. clearing method.

Výhody CSS Frameworku:

JavaScript efekty ve Warp Framework

Využívá vylepšené uživatelské zkušenosti pro skripty v kompaktní velikosti, včetně jQuery, Mega Drop Down Menu, Akordeon menu, HTML5 Shim, snadné přizpůsobení, Ajax vyhledávání, hladké přechody a efektivní vzhled menu.

Výhody JavaScript efektů:

Rozložení ve Warp Framework (Sidebar, Module Layouts)

Warp Framework využívá širokou škálu možností rozložení celého vzhledu dle aktuálních potřeb s možností extra nastavení pro velikost postranních modulů, včetně nastavení různých stylů pro jednotlivé moduly s různou definicí zarovnání.

warp-layout-sm warp-layout-2-smwarp-layout-3-sm

Warp Framework také umožňuje vytváření vlastních stylů pro témata, včetně možnosti přepsání současných stylů a tím tak poskytuje ideální možnost pro tvorbu vlastních šablon postavených na Warp Framework.

Kde je Warp Framework k dispozici?

Warp Framework je k dispozici ke stažení na webových stránkách společnosti YOOtheme, GmbH a je šířen za podmínek licence GNU GPL.

Je k dispozici dokumentace?

Ano, dokumentace pro Warp Framework je přímo na webových stránkách společnosti YOOtheme, GmbH, kde je dokumentace roztříděna podle jednotlivých tématických rubrik.