Migrace jDownloads z Joomla 1.5 do Joomla 2.5

V předchozích článcích o migraci JComments a Phoca Gallery jsme si řekli jak snadno a rychle provést migraci databáze a souborů ze staré generace redakčního systému Joomla 1.5 do nové generace redakčního systému Joomla 2.5 tak, abychom přenesli všechny důležité informace, včetně souborů uložených na webhostingu. Jediné co budete opět potřebovat je trocha času, ftp klienta (FileZilla nebo gFTP) a kvalitní textový editor pro úpravu Joomla prefixu u sql tabulek.

migrace-jd-09

Příprava před migrací jDownloads

V samotné přípravě klasicky provedeme zálohu Joomla 1.5 a Joomla 2.5, včetně ftp obsahu a sql databáze. Celý systém také lze zálohovat za pomoci komponenty k tomu určené, která nám usnadní zálohování a pro tento účel existuje mocný a výborný nástroj Akeeba Backup.

Je také vhodné provést aktualizaci jDownloads komponenty na poslední aktuální verzi (jDownloads 1.8.2 Build 857), která je dostupná pro Joomla 1.5. Před migrací si také zjistěte jaký prefix máte v nové verzi Joomla 2.5. U staré verze Joomla 1.5 je prefix vždy stejný a to jos_.

Migrace jDownloads

Migrace FTP souborů z jDownloads

Za pomoci našeho ftp klienta přeneseme kompletně celou složku jdownloads, která je v root složce naší Joomla instalace a to tedy /jdownloads, včetně všech složek, podsložek a souborů. Po úspěšném přenosu této složky ji na stejné místo přeneseme do nové Joomla 2.5.

migrace-jd-00

Migrace SQL databáze jDownloads

V databázi pro Joomla 1.5 provedeme export těchto sql tabulek, nikoliv kompletně celé databáze. V našem případě nás zajímají tyto sql tabulky:

migrace-jd-03

migrace-jd-04

Pokud nepoužíváte hodnocení, ani žádné skupiny nebo licence, postačí Vám zálohovat jos_jdownloads_cats a jos_downloads_files. Pokud jsme všechny tabulky, které potřebujeme migrovat, označili, tak dáme uložit do souboru bez komprese a po uložení si tento export otevřeme v editoru.

migrace-jd-01

migrace-jd-06

V otevřeném souboru je nutné provést nahrazení starého prefixujos_ za náš aktuální prefix v Joomla 2.5. V našem případě používáme prefixj25_,

migrace-jd-07

Hlavně nesmíte zapomenout uložit svůj výsledek ve stejném kódování jako je exportovaný soubor a to tedy v UTF-8. V případě použití jiného kódování by jste se mohli dostat do zbytečných problémů.

migrace-jd-08

V této chvíli už dáme jen uložit a provedeme import našich sql tabulek do Joomla 2.5.

migrace-jd-05

migrace-jd-02

Závěrem

Pokud jste se dostali až na konec tohoto krátkého návodu, máte v nové verzi Joomla 2.5 kompletně přenesenou komponentu jDownloads, včetně kategorií, podkategorií, licencí, hlasování a skupin.